Postovani, prenekog vremena sam postavila malo opsirnije pitanje i posto mi nije odgovoreno evo sada krace. Da li je zavaljena materica urodjena anomalija ili se moze steci tokom zivota? Da li zena koja ima zavaljenu matericu moze ostati trudna i kako se moze izvrsiti vracanje matrice u normalan polozaj? Puno hvala.

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Materica u rvf, ili narodno zavaljena materica nije nikakva patologija, možete redovno ostati trudni bez ikakvih problema, postoje takozvane ventrofiksirajuće operacije za korekciju položaja materice ali se ne poreporučuju ženama koje nisu radjale,.