Postovani, moj suprug i ja smo u procesu planiranja porodice, i nakon ginekoloskog pregleda mi je dato da uradim odredjene briseva na hlamidiju, micoplazmu i ureaplazmu. Nakon uradjenog brisa vagine i cerviksa, gde je na izvestaju o mikrobioloskom pregledu bris vagine- normalna flora, a bris cerviksa- sterilno, i negativne analize na hlamidiju i micoplazmu, pojavio se pozitivno na ureaplazmu. Na nalazu pise da je detektovano prisustvo ureaplasmae urealiticum u kolicini < 10 na 4 ccu. S toga me interesuje, da li to moze da uspori moj ostanak u drugom stanju i utice li na plodnost uopste? Unapred vam hvala.

    Odgovoreno: 09. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Prvo treba da izlečite ureaplazmu, lečite se i vi i vaš suprug po antibiogramu koji ste verovatno dobili, i nakon završene terapije i kontrolnog brisa počnite da prav ite bebu,.