Za 2 dana ulazim u 9ti mes. Trudnoce. Prilikom zadnja dva ginekoloska pregleda doktorka mi je naglasila da imam kratak i uzak grlic materice. Nikakva merenja nisu izvrsena. Inace, beba je dosta krupna. Zanima me da li to moze biti indikacija za carski rez i da li moze predstavljati komplikaciju za mene i bebu tokom porodjaja? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Osnovno pitanje koncem trudnoće je da li će ovaj porodjajni objekat tj beba, proći kroz vaš porodjajni kanal,. Dakle treba izmeriti vašu karlicu, uzeti dakle karlične mere, proceniti težinu bebe i odrediti kako će se porod dovršiti,.