Radjen mi je papa test gde mi je utvrdjena 3b grupa i predlozeno mi je da uradim biopsiju, sto sam i uradila, doktor je uradio i kolposkopiju gde se videlo oko smu awepitel sa izrazenom zonom mozaika u regiji 11-13h i 17h i uzeta su 4 bioptata sa regija 10, 12, 13 i 17, rezultati su za 10 dana, ali me interesuje sta je taj mozaik? Trazi mi da uradim i nalaze: suk, insulin i testesteron zasto?

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Vaš lekar vam je sve dobro uradio,. Mozaik je patološki kolposkopski nalaz i zato je radjena biopsija,. Da li neko u porodici ima šečernu bolest, verovatno je doktor sa razlogom tražio te nalaze,.