Poshtovani, vec sam jednom postavila pitanje ali nisam dobila odgovor. Dijagnosticiran mi je pcos, dobila sam terapiju diane 35 i metmorfin (iako nemam problema sa secerom, nisam sa prekomernom tezinom niti imam akne) , jedin razlog sto potvrduje ovaj sindrom je moj neredovni ciklus. Dosta sam citala o tome i koliko sam shvatila moze biti seriozan problem za trudnocu, ali ne zelim da nastavim ovom hormonskom terapijom jer mislim da je noz sa dve ostrice pa zelim probati nesto na prirodnoj bazi, sto mi preporucujete? Mozda vam zvuci smesno ali citala sam da tinktura ili tablete od konopljika mogu pomoci, dali je to istina i dali smem da ih konsumiram. Ocekujem vas odgovor i nadam se da ce mi se ostvariti najgolema zelja, da jednom zagrlim malu bebu. Ni sam vam rekla da imam 25 godina. Do sad nisam probala da ostanem u drugom stanju ali planiram, pa zelim da pre toga sve bude u redu hvala vama

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Dakle pcos je sindrom u čijoj je osnovi poremečaj metabolizma te vam je stoga dokror i dao metformin, , pcos se može lečiti medikamentozno što vi ne želite i operativno, operativno se leči laparasdkopski kada se kroz pupak uvede instrument i na jajnicima obosstrano se napravi čitav niz malih punktiformnih uboda ili se pak uradi klinasta resekcija jajnika, i na taj način se rastereu zadebljana kapsula jajnika koja je takodjer jerdan od preoblema ovog poremečaja,. . Za navedenu biljnu terapiju uistinu nisam čuo ali probajte, ne šteti, aqli ne dugo, da ne gubite dragoceno vreme,.