Trudicu se da budem sto kraca! 4 trudnoca, 2 porodaja, jedan pobacaj, prvi put mi je otkriven diabetes melitus gestationis class a1, uradjen mi je uz u 29 nedelji i treba mi objasnjenje: ultrasonogravski pregled: prednjaci karlica ploda, placenta posterior, nize usadjena, debljine 42mm. Afi 165mm. Registrovani pokreti i srcana akcija ploda. Amenorrhoea 28+4. Biometrija: bpd 74. 6mm, fi 54. 7, sto odgovara za 29ng i ac 261. 6mm, sto odgovara za 31+6hbd. Strah me je da li je beba uredu i da li postoji rizik da izgubim bebu zbog visokg secera? Za sada sam samo na korigovanoj ishrani.

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      To je uredan ultrazvučni nalaz samo za sada je beba okrenuta guzom ali ima šaqnse sve do 37 nedelje da se okrene na glavu, redovne kontrole ultrazvuka i ctg, a