Poštovani, rezultati mog nedavno obavljenog papa testa su: pa ii stč: 3 bakteriološki nalaz: bakterijska mešovita flora +++ lokalne napomene: cinindr. Eptiel: + eritrociti: + leukociti: ++ histociti: + zapaljenje: +++ ginekolog mi je prepisao vaginalete neopenatren 7x2 i ni reč objašnjenja na nalazu. Molim vas da mi objasnite o kakvom problemu se radi i do koje mere je opasan? Šta da uradim nakon terapije vagineletama, koje upravo koristim? Unapred puno hvala

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Najvažnije je da vam je papa ii grupa, što je uredan nalaz a ovo ostalo je vaginoza ili upala rodnice, terapijem je odlilčna, po završetku terapije nakon 3 do 4 dana ponovite vaginalni bris
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #44563

    • Postovani! Radila sam papa test i vaginalni sekret! Rezultati su: nilm papa || stc3 bakterioloski nalaz je: bakterijska mesovita flora +, soor++, zapaljenje+++, leukociti++ da li mi mozete reci kakav mi je nalaz i sta je najbolje da koristim ako je potrebna terapija! Hvala unapred!