Htela bih da vam kazem da su moji problemi nastali pre 2 meseca, od kada sam izgubila nevinost. Na prvom ginekoloskom pregledu mi je otkrivena ranica na grlicu materice i od tada sam uzasno uplasena. Radila sam papa test i kolposkopijom mi je utvrdjeno da imam 3. A grupu papa testa, i 5. Grupu vag. Sekreta. Doktorka mi je dala da pijem orvazil i vaginalete povidon jod da koristim. Uz to sam dobila i hronicno zapaljenje levog jajnika i imam uzasne bolove koji traju 2 meseca i vise. Primala sam i inekcije penicilina i on mi je dosta pomogao. Mozete li mi reci ima li razloga za brigu, jer sam jako zabrinuta zbog 3. A grupe papa testa?

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Kada završite lečenje 5 grupe, koju ste dobili polnim putem od vašeg partnera, tada treba da uradite kolposkopski pregled i ponovite papa bris, jer iiia grupa je obično upalnog porekla,.