Postovani, predlozena mi je konizacija grlica materice na osnovu sledecih dobijenih rezultata: papa test iii grupa, vaginalni sekret iii grupa i mozaik na ranici koji je na grlicu materice; biopsija: cin ii. Posto nisam radjala do sada interesuje me da li postoji neka druga metoda lecenja i ako ne postoji da li biste mi preporucili konizaciju pod totalnom anestezijom ili postoji mogucnost da se uradi u nekoj drugoj anesteziji?

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #44168

    • Ja sam imala isti slucaj, papa iii i cin ii-cin iii, radjena mi je prvo biopsija pa konizacija i to pre nesto vise od mesec dana. Rezultati su ok posle op, ali tek 8 nedelja od operacije moze da se pregleda grlic ponovo. Radi se sa totalnom anestezijom, nemoj da se plasis, apsolutno se nista ne oseca, cak je i postoperativni tok bezbolan, radila sam u gradskoj bolnici u beogradu, izlazi se iz bolnice 6-7 dana posle op