Postovani, zbog neredovnog menstrualnog ciklusa (izostanak po 2 meseca ili ciklus od 21 dan) , lekar mi je prepisao tablete "dabroston" u periodu od tri meseca. Dok sam ih pila dobivala sam menstruaciju redovno. Bez tableta sam trebala dobiti menstruaciju 25. 10. 09 ali do danas je nisam dobila. Koliko vremena mogu da sacekam pre odlaska lekaru? Sta bi mi vi preporucili kao nacin daljneg lecenja? Imam 17, 5 godina, svi nalazi su mi u redu i nisam seksualno aktivna. Moja majka je imala isto tako neredovan ciklus do svoje 35 godine kada se normalizovao. Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Treba da uradite ultrazvučni pregled da bi videli da eventualno nemate policističnwe jajnike, dakle obavezno ultrazvučni pregle4d i sa nalazom se javite,.