Juce, tacno 8. Dan od kiretaze (dijagnoza: missed ab.) pocela sam krvariti, bez bolova. Ginekolog (koji je inace vodio trudnocu u nasem domu zdravlja) mi je cim sam ga pozvala ukljucio methilergometrin 3 x 20 kapi. Do kada ih trebam uzimati jer je posle prvog uzimanja krvarenje prestalo za 70% , a posle drugog ga nema uopste. *napominjem da je kiretaza uradjena na institutu za m. I d. (zatekla sam se tamo u nekom savetovalistu) i ostala sam 3 dana u bolnici. Terapija jedino nilacef 3 x 0. 750 iv. A za kod kuce su mi dali xorimax 500mg. Na 12h po jednu tabletu 5 dana. Od same intervencije nisam imala nikakvog krvarenja, niti bolove, tako da sam se juce prilicno uplasila. Necu li pogresiti ako nastavim sa kapima i sa xorimax-om jos koji dan, tj. Jos 4 dana kada trebam ici kod ginegologa na zakazani pregled.

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Obično krvavljenje nakon intervencije traje 7, deset do dvanaest dana, ukoliko je stalo na kapi odlično, ne motrate ih više uzimati ako nema krvavljenja,.