Imam 25 god i neredovni seksualni zivot! Imam redovni mesecni ciklus, medjutim pre 11 meseci ja sam pocela da krvarim medju cikluse! Naime, 7 dana nakon zavrsetka menstruacije, ja opet krvarim u smanjenom intenzitetu! 2-3 puta sam posetila ginekologa, i rekao je da postoji disbalans hormona! Meni to nista nije jasno! I pored toga sto je ustanovljeno da od stresa je sve ovo nastalo, ja nemam nikakvu redovnu trerapiju (ako je uopste potrebna) ! Menstruacija mi je redovna, bez izostanka, ali takodje i medjuciklusno krvarenje je redovno! Kad krvarim osecam tegobu i bolove a krv je ponekada iskljucivo cisti i crveni a ponekada braon (cokoladne boje) ! Ja stvarno neznam sta da radim! Ovo medjuciklusno krvarenej bih opisala u svemu kao mini menstruacija (jer u principu imam dismenoreju, i ovde je sve na pola- i bolovi i krvarenje) ! Bila bih vam zahvalna ukoliko nadjete vremena da mi odgovorite! Pozdrav, nena

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      To medjumenstrualno krvavljenje je jedino u redu ukoliko je ovulatorno krvavljenje, koje je tačkasto, nikad obilno i traje jedan do dva dana,. Da li ste uradili ultrazvučni pregled male karlice vaginalnom sondom, da bi se videlo da nemate neku promenu na sluznici materice u vidu polipa koja bi mogla dati takvu kliničku sliku.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #44159

    • Nema nikakvih promena sluznici! Nisam radila ultrazvucni pregled, a d-r kaze da je sve uredu i da nema nikakvih polipa! Redovno krvarim nakon 7 dana od prvog dana menstruacije! Traje 2-3 dana, ali nije posebno obilno kao menstruacija-iskljucivo u pola! Koji su uzorci ovakvog krvarenja i cemu bi nastetilo u ovom obliku??? Dali bih mogla rezimom ishrane da promenim nesto? Koji bi hormon bio povisen (u slucaju disbalans hormona, kao sto d-r kaze) ? Hvala vam jos jednom