Postovani, stalna temperatura 37. 0-37. 4 je prisutna vec treci mesec uz osecaj polomljenosti celog organizma. Trudna sam 10 nedelja. Ustanovljen je problem sa hormonima stitne zlezde i pijem letrox 50 mg svako drugo jutro vec mesec i po dana i rezultati su sada donekle u granicama (tsh 3. 89, ft4 11. 2) . Ustanovljena je i mononukleoza (ca igg at 120. 0) koja je u "prolaznoj" fazi pa mi nisu preporucili nista od lekova. Krvna slika je odlicna. Temperatura je za kratko bila prestala i sada se opet javila uz iste simptome polomljenosti celog organizma. Obzirom na trudnocu, kome jos da se obratim da uradim jos kakve testove i nadjem uzrok takvom stanju?

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ta temperatura i lomljivost je verovatno posledica mononukleoze,. Obratite se infektologu i genetičaru zbog mogučnosti štetnih posledica po plod zbog mononukleoze,.