1. Pitanje broj: #43788

    Poštovani, imam ginekološki problem. Imam pojačan sekret, čudnog mirisa, osećaj svraba i smanjenu vlažnost u vagini. Sumnjam da je candida u pitanju, ali postoji i taj problem da su mi se javile promene na koži u oblasti stidnih dlaka. Prvo sam mislila da je to od depilacione kreme koju sam prvi put pre dve nedelje koristila za uklanjanje stidnih dlaka (inače se redovno depiliram i nikada nikakvih problema nije bilo) . Prvo se javilo perutanje i blag svrab. Međutim, kako je vreme odmicalo, svrab se sve više pojačavo kao i crvenilo u vidu crvenih tačkica, koje na pojedinim mestima prelaze u ispupčenja na koži (nešto kao bradavice) . Nisam nigde pročitala da su ljudi imali i ovakvih problema sa candidom, pa se pitam o čemu se radi. Kupila sam kanesten vaginalete i kremu, danas se navršio prvi dan kako ih koristim i nema nekih posebnih poboljšanja, osim što imam utisak da su se tačkice u obimu malo smanjile (mada nisam sigurna da li je to možda subjektivan utisak) . Svrab je i dalje nesnosan i stvarno ga teško podnosim i jači je u oblasti stidnih dlaka nego u vagini. Napominjem da se svrab proširio i u oblast analnog otvora. Šta da radim? Unapred zahvalna, t.

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.

Ostavite komentar