Kod ginekologa mi je receno da imam papilomatozu (oko malih usana) i takodje mi je lekar rekao da se to ne dira i ne leci i da ce ostati promena tj. Da se nece povuci. Da li postoji nacin da se otklone promene, da li one mogu da progrediraju, hoce li se povuci sa nekom terapijom i kakva bi ona bila? Kako se dobija papilomatoza i da li je moguce dobiti je od partnera i da li je seksualno prenosiva? Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Svaka papilomatoza se leći. Obićno je virusnog porekla, te vam preporučujem da uradite i pcr na papiloma viruse,. I eventualno promenite ginekologa,.