Postovani, vec sam poslala pitanje, ali je ono ostalo bez odgovora. Pre pet godina mi je laserski otklonjene ranica na grlicu i sada je nalaz uredan. Tada je radjena biopsija i nalaz je hpv cervicitis, medjutim tada nije uradjena tipizacija, pa me zanima da li se to sada moze uraditi i na koji nacin, jer promene nema. Papa test radim redovno i 2. Je grupa. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Mo\ete to i danas uraditi, radi se pcr na papiloma viruse, morate oto'i u neku bolju labaratoriju u va[em mestu i tra\iti set ya uyimanje brisa na papiloma viruse,. , a va[ ginekolog vam potom odradi uyimanje brisa,.