Postovana dr. Imam 40god. I veliki problem koji se zakomplikovao jos 2004-god. Javila sam se u gak-visegradska zbog nesnosnih bolova u doljem stomaku. Nije tada nista nadjeno na uz ali su me zadrzali zbog sedimentacije i ujuto me je vizita poslala na urg. Centar gde je uvece u 20h bila zakazana operacija slepog creva. Medjutim, kada je pocela operacija dr je video da nesto ne valja pa je otvorio ceo stomak. Dijagnoza je: haemathoperitoneum. Ruptura ovarii i. Sin. Sada da ne duzim, pre mesec dana sam isto imala nesnosne bolove i opet me je ginekolog uputio kod hirurga i ovog puta je uradjena operacija slepog creva i priraslica. Dg: pelveoperitonitis. Abscessus tuboovarialis l dex. St post adnexectomiam l sin. Op: laparotomia mediana inf. Adhaesiolyis. Appendectomia. Drainage noi. Danas sam bila na kontroli kod hirurga i on me je poslao na gak. Tamo sam uradila dopler uz. Uterus je rvf miometrijum: nehomogen endometrijum: 3mm dimenzije: 38x22 ovarijum dexter: 18x15x15mm u involuciji. Ja koliko sam razumela desni jajnik koji mi je ostao jhe pun priraslica i kazu treba operacija i toga. Ja sada opet imam konstantne bolove sa desne strane, osecam pritisak materice na besiku i lose se osecam. Molim vas mene bi zanimalo i vase misljenje jer ja bih ako se opet operisem izvadila sve, jer i ovako od 2004/god ne dobijam menstruaciju a stalno su mi govorili da imam ovulaciju i da cu dobiti naravno uz tablete, ali nikada od tada nisam. Molim vas za pomoc, jer stvarno ne znam sta da radim. Zahvaljujem vam unapred.

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ne bih vam preporučio da i po treći put otvarate stomak,. Nalaz nije takav koji bi zahtevao operativni zahvat, ti bolovi sa desne sdtrane su verovatno posledica prirasdlica nakon operacije slepog creva i ja vam za sada predlažem balneo terapiju,. Ako se odlućite za operaciju insistirajte na laparaskopskoj ioperaciji,.