Postovani, pocetkom meseca lecila sam upalu levog jajnika. Lekar mi je tada prepisao injekcije gentamicin 5 dana, vaginalete neo penotran 7 dana i cepice chloramphenicol 10 dana po jedna dnevno. Nakon prve kontrole jos uvek sam osecala veoma blagi bol u donjem levom delu stomaka pa mi je prepisan hemomicin 1 dnevno 3 dana. Tada mi je i uradjen ultra zvuk i sve je bilo u redu. Takodje krvna slika i urin su bili ok. Nakon ove terapije nisam osecala vise nikakav bol. Medjutim ubrzo posle toga ja sam dobila ciklus koji je bio bolan. Po prestanku ciklusa ja jos uvek osecam konstantan bol u levom predelu stomaka i imam utisak da me i leva noga trni. Opet sam se obratila ginekologu i ovog puta mi je prepisao maxmiror vaginalete i cepice chloramphenicol 2* dnevno 5 dana. Ja sam vec na pola ove terapije ali i dalje ne osecam nikakav boljitak. Da li imam razloga za zabrinutost?

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da ste nedovoljno dugo primali inhekcije gentamicina i da upala nije u potpunosti sanirana, običnoo se injekcije daju 10 dana,. Moja vam je preporuka da nakon završene terapije poklušate fizikalniu terapiju bioptron lampom,.