Poštovani, totalno sam izbezumljena jer nikada do sada nisam imala nikakvih ginekoloških problema, pa vas molim za pomoć. 19. 10. Tijekom odnosa suprug mi je napipao nekakvu izraslinu kod cerviksa, a nakon odnosa pojavio se i sukrvavi iscjedak i bol u predjelu trbuha. 22. 10. Sam bila na pregledu. Dijagnoza: vanjsko spolovilo uredno; na l strani rodnice oko sredine susp. Kondilom; iz ušća viri plosnati polip 2x1, 5 cm oko 3 mm debeo, petlja ulazi u kanal; uterus u avf n. N velik, sinostoponiran, l adnexa skraćena (od uvijek je sve pomaknuto u lijevo!) , a ostali je nalaz uredan. Uzet je papa. 26. 10. Sam bila na još jednom pregledu. Dijagnoza: iscjedak sukrvav, osrednji, st. Č. 2, bakterije; cerviks: iz ušća viri polipozna tvorba; uterus: odbljan, neravan, sprijeda desno pipa se vrs. Miom; i l i d. Adnexa slobodna. Nalaz ultrazvuka (vaginalna sonografija): uterus: odebljan s triinttamuralna mioma straga /25. 3, 28. 7 i 25. 6 mm/ te subseroznim sprijeda desno 47, 8x46. 7 mm. Endometrij: do 9. 2mm sekretoran. Ovarij d: normalno velik s nekoliko nezrelih folikula ovarij l: 52. 7x24. 9mm s više nezrelih folikula i odjekom tipičnim za c. Luteum. Ova su mi liječnika preporučila ablaciju polipozne tvorbe. Nalaz pape još čekam (i ludujem!!!) inače: p: 0, spon. Ab: 1 (3 mj trudnoće) 1986. God. Namjerni ab.: 0 ciklusi oduvijek bolni, ali izuzetno uredni (28 dana) , u zadnjih 9 mjeseci 26-28 dana, posljednje 2 godine 1-2 puta godišnje malo obilnije menstruacije. Pitanje: obzirom na moje godine i skorašnju menopauzu, bi li bilo bolje napraviti još i ct ili mr (mogu samo jedno) ? Što se dogodilo s onim kondilomom nađenim na prvom pregldu? Također, molila bih vas i vašu prognozu vezanu uz postavljenu dijagnozu. Uz srdačan pozdrav, najljepše zahvaljujem na vašem vremenu i trudu. S poštovanjem, iva

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Polipozne tvorevinu su obično dobročudne preomeene koje nastaju kao nakupine cilindričnog i vezivnog tkiva iz sluznice grlića materice,. Ne traba da radite ct,. Ono što trerba da uradoite je da se skine polipdakle polipektomija koja se uvek uradi i sa frakcioniranom abrazijom, dakle sastruže se grlić materice i sluznica tela materice i materijal se pošalje na phd, kondilom nije mogao sam nestati te verovatno nije ni postojao,.