Godinam su mi ciklusi uredni. U poslednja 2 mjeseca produženi do 10 dana. Na pregledu ustanovljen miom s gušćim sadržajem oko 30mm na lijevom jajniku. Posle 2 siklusa nisu bila uredna, krvarenje po 15 dana, koje podsjeća na talog kafe. Papa i test na hlamidiju urerdan. Pola godine planiramo trudnoću ali do nje ne dolazi. Šta mi savjetujete?

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Miomi su tumori i to dobro; udni tumori materice a ne jajnika,. Preporuka je da od 11 dana menstrualnog ciklusa, pratite reast i razvoj jajne ćelije, odnosno da se vivi da li imate ovulacije ili ne,. Pokušajte sa odnosima od 11 do 16 dana menstrualnog ciklusa, računajući uvek od prvog dana menstruacije, pa ukoliko za 3 do 4 meseca ne ostanete trudni javite se vašem ginekologu,. Inaće je normalno da se cikllusi javljaju od 25 do 4o dana,. Te ako vam kasni do deset dana to nije problem.