Pomoc, posotvani pre mesec dana prvi put su mi se pojavile ranice, otisla sam kod ginekologa i receno mi je da je to herpes virus. Dobila sam acilkovir mast. Medjutim imam problema sa jetrom u pitanju je holangitis autoimunog porekla, pijem pronison trenutno velike doze 40-30 mg. Od kako sam prvi put dobila ovaj virus pre mesec dana pa do sada tri puta mi se pojavljivale ranice koje malo svrbe, bezbolne. Moje pitanje je da li postoji neka vakcina koja bi mogla da spreci pojavu herpesa, ili neki lekovi a da mogu da ih pijem (s ozbirom na hronicni holagnitis koji imam) . Pomoc mi je neophodna, jer je preterano da mi se tri put za mesec dana pojavi. Unapred zahvalna!!

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Herpes genitalis se prenosi polnim putem i na\alost ne postoji adekvatna terapija ya njegovo le; enje, uvek kad vam padnu imunolo[ke snage organiyma virus herpesa 'e iy faze mirovanja preći u aktivni oblik i dati opisane promene,. Dakle samo jačati imunološki sistem u dogovoru sa vašim internistom.