Hitno mi treba odgovor, naime, ako je trudnica u osmom mesecu trudnoce, za 2 dana ulazi u deveti mesec, u bolnici, prilikom nekih ispitivanja receno je da ima povisen secer i da mora da uzima insulin (ne znam koje su vrednosti secera a ostale analize su u redu) , interesuje me koliko to moze biti opasno po trudnicu ili bebu? Moze li secer samo trenutno da bude povisen?

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Može biti izuzetno opasno za plod i za vas, te vam preporučujem da se javite u bolnicu zbog titriranja vrednosti secera sto je u protokulu tretiranja dijabetesa. Dfijabetes u trudnoći se isključivo leći insulinom jer su peroralni antidijabetici kontraindicirani u trudnoći.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43477

    • suzana sudimac 29. 10. 2009.

      Postovani, vec sest meseci spavam sa svojim momkom, njemu je pre od prilike dva meseca izasao genitalni herpes i pre deset dana isto. Ja imam pojacan sekret, svrab i peckanje prilikom mokrenja. Da li je u pitanju neka strasna bolest ili samo herpes, jer se mnogo plasim?? Hvala