Mojoj cerki je izostala menstruacija, ima 13. 5 godina, prva je bila u 11. 5 i od tada je uvek imala redovni mes. Ciklus, ali je pre nekoliko meseci promenila nacin ishrane i smrsala 12 kg, bili smo kod nutricioniste i krvna slika je skroz u redu i zadovoljavajuca, doktorica je samo dala primedbu da vise ne mrsavi tako da vise kg ne idu dole zaustavili su se i normalizovalo se, imala je pre mrsavljenja 70kg a sada 58kg. Dobro se oseca i nikakvih promena nema ali ciklus kasni mesec i po. Ne znam sta da radim?

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Uvek kod naglog pada telesne mase dolazi i do poremečaja manestrualnog ciklusa, odvedite vašu kćerku na ultrazvučni pregled sa punim mokračnim mehurom, inaće do 18 te godine može uvek dolaziti do opisdanih poremečaja menstruaslnog ciklusa i to ne treba da vas zabrinjava,.