Postovani, u decembru 2008. God na levom jajniku otkrivena mi je cista promera 32x32mm. U aprilu ove god na kontroli (period ovulacije) nalaz: "levi jajnik predstavljen kao cista 46x34mm, kapsula2, 6mm". Prepisane su mi jeanine pilule, koje sam pila do sada (oktobra) , a na poslednjoj kontroli nalaz: "u predelu desnog jajnika cista 38x29mm tanke kapsule, u predelu levog hipoehogena tvorevina 25x19mm. Moje pitanje je: kako je moguce da sam u toku terapije pilulalama dobila cistu i na desnom jajniku, iako je na levom smanjena? Moj lekar je zbunjen, upucena sam na kolor dopler uzv, ali me zanima i vase misljenje. Nemam nikakvih subjektivnih tegoba, nisam pusac, pre dve god sam imala abortus. Hvala, sanja

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Mogu'e je ako lekar nije yamenuo strane pri pregledu [to je mogu'e,. Mislim da nemate rayloga ya yabrinutost,. Kontroli[ite i ca 125 antigen iy krvi da bi videli da li je promena dobro; udna ili ne,.