Imam 25 godina, vec 2 godine pokusavam da ostanem u drugom stanju. Moj ginekolog mi je nakon detaljnog pregleda, dao klomifen 50mg od 5 dc. (prvi dc je bio 06. 10) . Na 12 dc na pregledu je rekla da sam na terapiju uspjesno odgovorila, ali osim naduvenosti terapiju nisam ni osjetila. Problem je sto zadnja tri dana imam obilan vaginalni iscjedak, koji je do danas bio proziran i voden, a danas je vec gusci i bez-smeckast. Bez mirisa. Da li je to normalno i od cega moze da nastane u ovakvim "okolnostima". Hvala

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kada se adaju lekovi za stimulaciju ovulacije tada se od 11 dama menstrualnog cilklusa mora pratiti rast i razvoj jajne čelije ili folikula ultrazvučno, i to gotovo svaki dan ili drugi dan da bi se ciljano moglo ići na odnos,. Proziran i voden sekret iz rodnice izlazi iz cervikalnog kanala i obično je znak ovulacije,.