Postovani, moj problem je sledeci: u braku sam vec 2, 5 g. 2007. Godine prvi spontani sam imala u 5, 1/2 i to dva dana pre svadbe, verujem da je uzrok tome bio stres i nerviranje oko navedenog cina. No, intervencije nije bilo, plod je sam ispao i tako se zavrsilo. Trenutna situacija: konstatovana mi je trudnoca, a s obzirom da sam posledji ciklus imala 28. Avgusta, racuna se da sam u 8 nedelji trudnoce. Tako racunajuci sam bila u 6 nedelji trudnoce na uz (tacnije pre dve nedelje) , gde je ginekolog video g. Mesak od 10mm, th. Utrogestan 3x1 (vaginalno) i fonlak 2x1, i kontrola za 2 nedelje. Juce, tacnije kada je dosla na red i ta kontrola, konstatovan je g. Mesak od 16x13mm, a embrion 4. 6 mm (sto odgovara 6 nedelji trudnoce) , bez znakova vitalnosti. Receno mi je da dodjem za 7 dana na kontrolu, posto nemam krvnu grupu i rhf, da podhitno uradim. Moja najveca muka u narednih 6 dana bice koliko da se nadam da ce dg. Biti missed ab. , a koliko da se nadam da je ipak mala trudnoca. S obzirom da bas tog septembra, kada sam ostala u drugom stanju imala sam sticajem okolnosti samo jednom sexualne odnose i to 16. U mesecu. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ultrazvuk je tako egzaktna metoda da se samo sa jednim pregledom kod dobrog doktora sa dopler efektom vidi da li je plod živ ili ne, dakle što pre ponovite kvalitetniji ultrazvučni pregled,.