Poštovani, imam 34 god. I problem sa radila sam sve osnovne pretrage, uz, briseve, hormone i sve je u redu. Radila sam hsg, utvrđena je prohodnost jajnika ali je utvrđeno da imam dvorogu matericu kao i miom veličine trešnje u levom rogu. Mene interesuje dali se ovakav oblik materice mogao videti na uz pošto sam bila kod par doktora i niko mi nije rekao da je dvoroga materica. Dalje, preporučena mi je histeroskopija da se otkloni miom, pa vas molim za stručno mišljenje. Unaprijed zahvalna!

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Savremenim ultrazvučnim aparatima i uz dobre doktore se moglo videti to vaše patološko stanje, idealno bi bilo da se miom otkloni histeroskopski,. Imao sam bezbroj trudnoća sa dvorogim matericama tako da će te ostati trudni kad poželite,.