Postovani, moja supruga se nalazi u 16-oj sedmici trudnoce i na 3 pedhodna ultrazvucna pregleda ustanovljeno je kod fetusa uvecana mokracna besika. Na jednom od tih pregleda se pocela smanjivati, dabi se kasnije opet povecala. Uradila je nalaz plodne vode koji treba svaki cas da stigne. Ona se osjeca dobro i nema nikakvih tegoba. Zamolio bih vas da nam odgovorite na sledece: dali treba nastaviti sa trudnocom ukoliko nalaz bude uredan, koliko je to cesto kod trudnica i dali vremenski dolazi do praznjenja uretre? Ps-imamo jos jedno dijete i nikakvih problema prije nije mala i rodila na carski. Bili bi nam mnogo zahvalni ako bi ste nam odgovorili! Zelimo vam lijep dan! Zelimo vam prijatan dan!

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Veoma interesantno pitanje,. Postoji mogučnost da se negde na uretri nalati suženje ili striktura koja onemogućava pražnjenje mokračnog mehura,. Potrebna je iultrazvučna kontrola te ultrazvučni pregled bubrega ploda da bi se videlo da li su bubrežne nakapnice ili pijelon prošireni,. To je najbolje da uradite u nekom većem centru gde se radi 3d i 4 d ultrazvuk.