Postovani, molim vas za objasnjenje nalaza: kolposkopski nalaz: oko orificijumauska od 8. Do 11. H uska ect (j-) , oko koje se siri uska zt sa ree otvorenog tipa (j+/-) periferno plocasto slojevit epitel j+. U forniksima vagine sitni kondilomi. Papa test ii grupa, celije skvamoznog epitela su bez atipije, uglavnom poticu iz intermedijarnog sloja dg: condyloma acc vaninae. In obs. Cervicitis chr.

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kolposkopski nalaz je u granici normale, preporuka je da uradite pcr na papiloma viruse i da što pre odklonite te kondilome, koji se prenose polnim putem,.