Molim vas ya kratko obrazlozenje. . Ginekoloski nalaz ovako glasi. Na malim usnama i u introitusu papilomatoya sa mestimicnim hpv inflorescencama. Pvu makroskopski eritroplakija. Uterus u avf sinistroponiran, uobicajene velicine, cvrst. Kolposkopija scj se sagledava, oko oreficijuma ektopija, periferno ree. Na 5 i 6 h aw ree sa slikom neznog mozaika, sch neg. Predlozena mi je hpv tipiyacija ili biopsija pvu. Doktorka insistira na laserskom lecenju grlica, jer ga pratim vec 3 godine, a potom na otklanjanju kondiloma. Da li ce biti dovoljna sama biopsija ili je potrebna i hpv tipiyacija s obzirom da su mi rekli ili jedno ili drugo. Sta vi mislite o svemu ovome i da li je potrebna opsta anestezija za biopsiju jer su mi je u gak -u n. Front preporucili a moja doktorka smatra da to nije potrebno. Najlepse hvala, na izdvojenom vremenu. Jovana

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša doktorica vam je sve lepo i korektno odradila i ispričala, da li će te intervenciju raditi u lokalnoj ili opštoj anesteziji to jke vaša odluka, u ovisnosti koliki vam je prag bola,. Ja sam u principu za to da se svaka intervencija obezboli.