Postovani moj problem se sastoi u sledece - u zadnjih nekoliko meseci kasni mi menstruacija, tj moj ciklus je bio redovan i trajao 30 dana i odjednom se promenio. Udala sam se prije 8 meseci i intenzivno radimo na bebu, ali promena ciklusa je promenila sve pa neznam sta da radim. Ciklus se promenio u zadnjih 4 meseca, tj, sve je bilo ok, onda je kasnio u sledecih 2 meseca po 10 dana, za da u proslom mesecu opet se normalizirao na 30 dana i evo, ovaj mesec opet kasni. Napravila sam papa test i rezultati su dobri, napravila sada i test trudnoce ali nisam trudna. Molim vas za savet, tj mozete li mi objasniti o cemu se radi. Uz nadu da cete mi uskoro nesto odgovoriti i objasniti mi sta da radim, unapred vam se zahvaljujem. Maja

    Odgovoreno: 20. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Menstrualni ciklusi su uredni ukoliko se javljaju u periodu od 25 do 40 damna, nije dobro koda su kra'i od 25 dana i du\i od 4o dana, moja vam je preporuka da 11 dana, računajući od prvog dana menstruacoije odete na ultrazvučni pregled da se uradi folikulometrija i da se na taj način vidi da li ste u plodnom ili neplodnom cuklusu, budući dqa godišnje imate 6 do 7 plodnih ciklusda sa ovulacijama i 5 do 6 neplodnioh ciklusa,.