Dobar dan. Imam 22 godine i vec 4 godine pijem kontraceptivne pilule bez pauze (poslednje 2, 5 godine jeanine) . Zbog problema sa srcem moram da prestanem da pijem pilule. Pre pilula sam imala neredovne i obilne cikluse (hormoni i stitasta zlezda su u redu) . Molim vas da mi odgovorite sta da radim ukoliko mi se vrate neredovne i obilne menstruacije s obyirom da ne smem da pijem pilule? Zanima me koje jos mere postoje u regulisanju ciklusa a da ne ukljucuje hormonske pilule?

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Uglavnom hormonske tablete regulišu menstrualni ciklus,. Pokušajte sa fitoestrogenima, dakle biljnim preparatima da pokušđšate regulisati ciklus u trajanju od 3 meseca, a ako to ne pomogne stavite hormonalnu spiralu mirena, ćiji hormoni uglavnom deluju lokalno.