Postovani doktore, u januaru sam imala spontani pobacaj u 8 nedelji i od tada nikako da ostanem trudna. Isla sam u jednu priv kliniku u beogradu da vidim u cemu je problem. Tamo su mi rekli da imam miom na spoljnjem zidu materice i da treba raditi laparaskopiju. Isla sam da cujem i drugo misljenje i drugi lekar je rekao da nemam nista da sam zdrava. Da li miom mora da se vidi na bilo kojem uzv?

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Miom ukoliko postoji vidi se na svakom ultrazvučnom pregledu ali ima doktora koji znaju i koji ne znaju ultrazvučnu dijagnostiku, sam taj miom i ukoliko ga imate na spoljnjem zidu nije prepreka da ostanete trudni,. Uradite briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, cervikalni bris, neka vam lekar prati ovulaciju i idite na ciljane odnose, a ako to sve ne uspije za 3 do 4 meseca uradite hsg, tj snimanje uterusa i prohodnosti jajovoda,.