Postovani, molim vas da mi odgovorite sto pre, jako sam nervozna. . . Vec pet meseci sa suprogom pokusavamo da "napravimo bebu", ali nece pa nece. Menstruacila mi je redovna na 28 dana, papa ii. . . Imam 23 god a moj suprug 26. Da li imam razloga za paniku? Sta treba da uradimo, kod doktora da se obratimo za pomoc? Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Prvo da suprug uradi nalaz spermogramaq nakon apstinencije od 3 do 5 dana, budući da je i muškarac u 40 posto slučajeva uzročnik bračne neplodnosti,. Inaće imajte nodnose od 11 do 16 dana računajući od prvog dana menstruacije, kada se oćekujwe ovulacija, tj sazrevanje i prskanje jajne čelije,.