Postovani doktore, imam 28 godina i u braku sam 2 godine. Imala sam jedan spontani pobacaj prije godinu dana. Uradeni su svi nalazi i na mikrobioloskim nalazima je pisalo ureplasma ureliktum 10 na 4. Partner i ja smo pili sumamed 500, 3 tablete a ja narednih 7 dana dokscilin. 10 dana bez seksa. . . Da li je to jedan od uzroka sto ne mogu da ostanem trudna? Koliko je opasna ureaplasma? Unaprijed hvala! Sanja

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ureaplazma je polno prenosiva bolest i veoma lako se lići, dobili ste adekvatnu terapiju, ponovite cervikalni bris nakon terapije,. Treba da uradite hsg da ispitate prohodnost jajovoda,.