Poštovani, molim za savete i malu pomoć, malo sam zabrinuta. Pre sest godina otkriven mi je makroadenom hipofize-prolaktinom, lekovima sam godinama uspela da regulisem menstruaciju koja je ubrzo bila redovna i ginekoloski nalazi su uvek bili uredni i uvek je bilo sve u redu, kao i pre dva meseca kada sam bila na pregledu. Moj suprug i ja zelimo bebu i konsultovala sam se sa svojom doktorkom (endokrinolog) , koja je trazila detaljne nalaze pre bilo kakve trudnoce, tj. Ct hipofize sve hormone, stitnu zlezdu, ginekoloske nalaze, krvnu sliku, oci. . . Svi nalazi su bili u redu, mene su vrednosti prolaktina malo vece u odnosu na normalne, ali doktorka smatra da je to kod mene urodjeno jer sam menstruaciju pocela dobijati i kada su mi vrednosti bile pet puta vece od normalnih, a sada je dva puta uvecan. Sto se tice rezultata magnetne rezonance, oni su iz godine u godinu bolji. Ja se odlicno osecam, vec cetiri god, nemam nikakvih problema. Kada sam doktorki prikupila sve nalaze, promenila mi je terapiju, umesto dostineksa, bromokriptin i bila je jako zadovoljna, pila sam bromokriptin tri meseca, da bi se prilagodio organizam, i sa ponovnim nalazima otisla opet kod nje. Bila je zadovoljna sa rezultatima i dala mi zeleno svetlo za trudnocu. . . Vec dva meseca suprug i ja pokusavamo, sto nije puno, samo sam ja malo opterecena u podsvesti, cini mi se. Menstruacije mi nisu tacne, nekada na 28 dana, nekada 30, a nekada 27. Pre cetiri dana sam dobila, na trideseti dan ali to se ne moze nazvati menstruacija, mala braon mrlja i to je to (napominjem da uvek imam normalne cikluse) juce se pojavila crvena mrlja jako slaba i to je sve. Ponadala sam se da sam trudna, pa sam kupila test, koji sam jutros iskoristila. Pokazao je negativan rezultat. Ne znam sta je u pitanju, definitivno osecam promene na sebi, pospana sam konstantno vec danima. . . Izvinjavam se unapred zbog oduzimanja vaseg vremena, ali zabrinutost je velika i trenutno nisam u mogucnosti da posetim nekog od ginekologa, s postovanjem i hvala unapred!

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da je najbolje da se radi folikulometrija ultrazvukom od 11 dana od prvog dana menstruacije da bi se videlo da li imate ovulaciju odnosno sazrevanje i prskanje jajne čelije ili ne,. . Dakle da vidite da li ste u plodnom ciklusu ili ne, ako kroz tri uzastopna ciklusa nemate oviulaciju što se kod vas može desiti zbog uzimanja bromokriptina tada se radi stimulacija ovulacije,. Treba da imate dobrog ginekologa da bi ste ostali trudni