Postovani, 29. 4. 2008 sam imala laparaskopsku operaciju, zavrsna dijagnoza glasi: n 83. 2 n80. 1 cystis haematica ovarii 1 dex endometrioma oavaril 1 sin op: videolaparaskopio extirpatio endometrioma 1 sin extirpatio cystis haematice ovarii 1 dex drainge cavi douglasi. Izvestaj o patoloskoj analizi: mikro: i-cistis corporis iutei cum haemorrhagia recens ii-endometriosis ovaris mozete li da mi protumacite ovo. Posle operacije sam primala zoladex 6 meseci, redovno idem na kontrole doktorka kaze da je sve je u redu. Vec 4 meseca pokusavam da ostanem u drugom stanju al za sada jos nista pa me interesuje dal je moguce da zbog operacije nesto nije u redu. Molim za odgovor. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Endometrioza je patološko stanje gde se sluznica materice nalazi van materice,. Dobro ste lećeni,. Nastavite kontrole kod vašeg ginekologa ispitivanjima ovulacije, folikulometrijom.