Molim vas pomozite mi jer sam jako zabrinuta i vise ne znam sta da radim. U junu sam imala kondilome i ranucu na grlicu materice i to su mi odstanili laserskim putem u n frontu, nakon toga sam imala 15 dana temperaturu oko 37-37. 5 i doktorka mi je rekla da je to normalno. Nisam imala odnose 6 nedelja kao sto su mi i rekli ali pre nekih mesec i po dana posle odnosa mi se pojavila sukrvica 7 dana pred menstruaciju i trajala sve do menstruacije, doktorka mi je rekla da mi je pukao kapilar na grlicu da nemam odnose narednih mesed dana i da koristim vaginalete od nevena. U medju vremenu mene pocne da boli stomak po dnu posebno sa desne strane i u visegradskoj me hospitalizuju kazu da mi je pukla cista na desnom a da imam i na levom jajniku, da a ja zadnjih mesec dana i dalje imam temp 37-37. 3, 4. Na otpusnoj listi citam dijagnoza sa ulaska u bolnicu colica abdominales. Tu adnexorum l sin obs subtorqata. Oba ruptura cystis ovaril lat. Dex, a dijagnoza nakon izlaska iz bolnice adnexitis lat sin subaccuta. Colpitis. Uz nalaz uterus u indiferentnom polozaju 58x39x46mm, endometrijum 9. 8mm, desni jajnik 32x29mm. Na levom jajniku unilokularna cista 25x33mm ispunjena sitnozrnastim sadrzajem. Doktorka mi rekla da smem da imam odnose i meni se opet nakon odnosa pojavila sukrvica koja je opet trajala do menstruacije. Mene i dalje boli sa desne strane i i dalje imam istu temperaturu i ja sam ocajna. Molim vas pomozite mi recite mi u ktatkim crtama sta sve ovo znaci sto sam vam napisala i ako je nekako moguce recite mi dal vi znate sta se desava sa mojim zdravljem i da li ce misve ovo sto sam vam navela smetati da imam dece. Veliki pozdrav!!!!!!!!!

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vrlo ste ovo konfuzno napisali,. Ako je bila torkvirana dakle uvrnuta cista tada ste trebali biti operisani,. Da li ste operisani ili ne,. Moja vam je preporuka da zbog te sukrvice koju imate nakon odnosa uradite kolposkopski pregled i da se uzme papa bris, postoji mogučnost da su se kondilomi povratili, da li ste radili tipizaciju na humane papiloma ciruse/pcr/