Imam 37 godina i već 3 godine nemam menstruaciju. Fsh i s. 33, 25; lh i s. 26, 4; cortistol (dexa-hemtest) 12, 48; androstendin (clia) 4, 41; progesteron basal (ria) 2, 90. Moj ginekolog, po ovim nalazima, kaže da sam u klimaksu, a endokrinolog tvrdi da nisam − da je reč o nečem drugo. Zanima me vaše misljenje. Često imam napade vrućine. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti fsh pokazuju da ste u premenopauzi što je veoma rano i za to treba da primate odgovarajuću terapiju kako bi ponovno uspostavili menstrualni ciklus,.