Postovani doktore molim vas da me uputite koje sve analize bih trebala da uradim po vasem misljenje i ineresuje me da li moze biti povezano postojanje bakterija u usnoj duplji i crevima pa da se iz tog razloga cesto vraca kandida i u vaginalnom sekretu? U mom gradu doktori opste prakse nemaju obicaj da salju na anlizu bris grla, a upravo sam lecena od upale grla hemomycinom od 500mg tri dana po 1 i sada sam na vitaminima samo. Sada nakon sto mi je menstrualni ciklus prosao osecam neopisivi svrab i imam iscedak zuckaste boje. . . Stavljala sam kantarionovo ulje kako bih malkice umirila svrab i dok je vatica natopljena kantarionom prisutna nema tegoba, kada je uklonim ubrzo se vraca svrab. . . Inace bas cesto imam problema sa bakterijama ili gljivicama u sekretu da postajem sve vise ocajna, uvek koristim kondom u toku odnosa, tako da mi lekari obicno kazu da je imuni sistem u pitanju i da pijem vitamine. Poslednji put kada sam radila (pre oko 2meseca a i tada ste mi vi to preporucili i ginekolog mi je dao da uradim analize na moj zahtev, ovde se analize obicno svode na uzimanje vaginalnog i cervikalnog brisa) analizu vaginalnog sekreta i radjen mi je bris na hlamidiju, na ureaplazmu i mikoplazmu nisam tada radila jer nisu imali neke reagense, nalazi su bili uredni. A cesto mi je stomak nadut i imam gasove to je i razlog sto vas pitam da li sve to moze da bude povezano pa da utice da cesto imam problema sa povecanim sekretom i bakterijama s'obzirom da samo onda koristim vaginalete koje mi ginekolog prepise i toliko, cinimi se da je potrebno sistematicnije lecenje. . . Hvala vam unapred na odgovoru i molim vas ako mozete na osnovu ovoga da mi napisete sta da sada koristim da uklonim tegobe jer nisam u mogucnosti da se obratim ginekoligu ovih dana.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Moja vam je preporuka da uradite i stolicu na gljivice i kandidu, atakodje i nalaz urina,. Uzmite kanesten 3 vaginalete i nakon tri dana pauze jednu vaginaletu lomexina od 600mg.