Postovani, imam 26 godina, nisam radjala, pijem logest vec 5 godina bez pauze, ciklus mi traje 24 -25 dana, zadnja drugi mjesec mi se desava da 10 do 12 dan od prve tablete dobijem bolove u donjem dijelu stomaka, kao pred menstruaciju i pojavi mi se braon sekret u manjoj kolicini i traje 2 ili 3 dana. Sto se tice stresa, imala sam ga jako puno zadnjih mjeseci, a i bila sam prehladjena. Zanima me sta bi to moglo biti, vec sam zabrinuta, a tek sledece nedelje idem kod doktora. I zanima me vase misljenje o logest pilulama, da li je potrebno praviti pauzu i ukoliko se planira trudnoca kada ih prestati uzimati. Unaprijed zahvalna na brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Uvek kod uzimanja kontraceptiva jednom godišnje treba uraditi papa bris, ultrazvuk male karlice i dojke, hepatogram i koagulogram, navedena simptomatologija /oskudno krvavljenje /je moguće kod uzimanja kontraceptiva u stanjima stresa, pušenja i uzimanja nekih lekova pooput antibiotika. Posetite ginekoloiga i uradite navedene pretrage,.