Anamneza: partus ii sec caesar iterat 1990 2000 g, ab spont i ab art i. Miom 23. 7x21mm u prednjem zidu intramularno. Dijagnoza: myoma uteri parva. St post lap med inf sec caesarea 1990 2000 g, erythroplakia pvu cervix in obs. Laboratorijski nalaz: pa ml iiia/h sil se ne isključuje/ /p. S.: nalaz od 12. 03. 2008. Moja dijagnoza je n72 cervicitis chr. Ectopio pvu. Cervicitis chr. Sactosaplinx l. Sin. Uz pregledom male karlice endovaginalnom sondom: ". . . Levi jajnik multicistično izmenjen, sa saktosaplinksom. . . " urađeni se, kks, urin, tumorski markeri ca 125 i ca 19. 9. Planirana ciljana biopsija grlića materice i ecc /p. S.: poslednji rezultati oktobar 2009. / posle biopsije planira se loop ekscizija. Rezultati: ca 125 - 8. 80, ca 19. 9 - 0; se - 32 mm/1h; nalaz hematološke analize - jedino mchc povišen - 370. 0 g/l; leukociti 6-8: epitelne ćelije - 8-10, malo bakterija, malo sluzi. Ginekološki nalaz: pod spekulima: u vagini srednje obilna količina sekreta, grlić cilindričan, epitelizovan sa ektopičnom zonom oko smu do 1 cm. Kolposkopski nalaz: pozicija 7-11 struktura punktacije. Opisana ektopična zona je jod negativna. Oko smu zona ektopije sa strukturom finog mozaika. Papa po drugi put iiia. Kontrole redovne. Papa na svaka 3-4 meseca redovno. Molim vaše mišljenje. Unapred zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #41999

    • Jelena Kojadinovic 26. 05. 2016.

      Moja dijagnoza kod ginekologa papa testa je cervix obs, perimenopausis. Molim vas da mi objasnite ovaj nalaz. Imam 50-god i u menopauzi sam hvala!