Sta je endometrioza

    Odgovoreno: 14. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Endometrioza je patološko stanje kod kojeg se sluznica materice nalazi van materice, na jajnicima, jajovodima, peritoneumu, crevima i slično,. Veoma teško obolenje koje se mora ozbiljno shvatiti i lečiti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #41957

    • Uradjena mi je proslog meseca celiokopska operacija zbog ispitivanja primarnog infertiliteta. Nalaz: vizuelizuju se plameno crvena ognjista endometrioze u douglasovom prostoru i fosi ovarici obostrano. Terapija zoladex 3,65mg u naredna dva meseca. Interesuje me da li moze doci do prirodnog zaceca posle primljene terapije, sta utice na stvaranje endometrioze. Koliko traje njeno postojanje.