Ginekologija. Postovani, moj problem se sastoji iz sledeceg: vec par puta, kad dajem analize za papatest i v sekret, prokrvarim i imam bolove u stomaku narednih nekoliko dana. Osoba, koja mi je uzimala bris je rekla da nije uobicajena pojava da krv krene sa grlica cim dotakne grlic. Napominjem da je poslednji papatest radjen pre pola god i da je bio ii grupa a vs je bio vi grupa. Ne znam da li to krvarenje ima veze s tim sto sam 2000-e god, u dva navrata imala spaljivanje jednog dela grlica, zbog velike ranice. Posle toga, trebalo je dosta vremena da rana zarastesad cekam rezultate pa i vs. Molim vas da mi odgovorite, da ta intervencija ima veze s tim sto krvarim po nekoliko dana posle svakog davanja brisa ili je u pitanju nesto drugo i kako bih mogla da saznam o cemu se radi? Uzgred, i pored stalne higijene i koriscenja vaginaleta i lekova i po nekoliko nadeljanikako da se izlecim i da mi vs bude ii grupa. Seksualne odnose nemam vec vise godina a perioda je obilnija i dolazi izmedju 20-og i 24-og dana i traje od 10 do 12 dana. Cekam vas odgovor sa nestrpljenjem. Zahvaljujem.

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Preporuka je da uradite kolposkopski pregled da bi se videlo zašto krvarite,. Nije normalno da nakon uzimanja briseva krvarite, verovatno postoji neko izbiljniji razlog.