Postovani doktore, imam 43 godine, 2 porodjaja, redovne menstruacije. Vec nekoliko godina imam visak od 15 kg koje ne uspevam da skinem. Od pre 6 meseci imam pojacano opadanje kose i maljavost na bradi. Opadanje kose je moj osnovni problem. Od svezih nalaza imam: pregled grudi uredan, uz jetre, pankreasa, holeciste, bubrega i slezine uredan, nadbubrezne zlezde nisu uocene. Papa test ii grupa. Na gin. Uzv -uterus u ruf 87x44x56 mm. Uocen miom materice na prednjem zidu vel. 30 mm, desni ov 31x20 mm, levi 28x19 mm, dug. Slobodan bez tecnosti. Krvna slika uredna, po recima ginekologa odlicna 5. 2 mil rbc. Lekarka smatra da je tako dobra krvna slika verovatno posledica povecanog testosterona. Ginekolog mi je savetovao da uradim polne hormone, hormone stitne zlezde i nadbubrezne zlezde. Moje pitanje glasi: kog dana menstr. Ciklusa je najbolje uraditi polne hormone vezano za g/n i kakva se terapija primenjuje u ovakvim slucajevima? Srdacan pozdrav, pacijentkinja

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      U zavisnosti od oboljenja ppolni hormoni se vade tik iza mensesa zatim u preovulatornoj fazi 12 ili 13 daqn od prvod dana mensesa i u postovulatornoj fazi 22 do 24 dan od prvog dana mensesa, mislim da treba da se obratite dermatologu zbog opadasnja kose,.