Postovani doktore! Imam 26god. U braku sam 14mj. I aktivno pokusajem da yatrudnim ali mi ne uspijeva. Imala sam jake upale, ali sam posjetila vise doktora, snimala sam cijeli abdomen, radila papa test, vadila sve opce nalaze i svi mi kazu da je sve u redu. Vagina mi je bila sva ispucala, ustvari pojavljivale su mi se crte koje su jako boljele, i jedno vrijeme, nisam mogla ni odnos da imam. Prvo sam koristila poliginax vaginalete, pila cajeve, na preporuku doktorice koristila sam i caj od hrastove kore za pranje vagine. Drugi doktor mi je preporucio da pijem laktogin kapsule i one su mi dosta pomogle, samo po nekad bude po jedna crta ispucana na vagini. Na svoju ruku sam potrosila neopenotran vag. I funolan kapsulu smo popili po jednu ja i moj muz, jer sam cula da su jako dobre. Sekret mi je bio jak sada vise nije, ali osjecam jos uvijek blago peckanje i svrbez, i blagi bol prilikom odnosa. Neznam vise kome da se obrati zato sam odlucila da pisem vama u nadi da ce te mi odgovoriti na moje pitanje. Sta vi mislite da li postoji rjesenje za moj problem, jer bi ja voljela da ostanem u drugom stanju. Unaprijed se zahvaljujem s postovanjem

    Odgovoreno: 05. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Preporuka je da uradite cervikalni bris i briseve na hlamidiju, mikolpazmu i cervikalni bris, sve to pomalo opisni lići i na herpes te uzmite i krv na herpes simplex tip 2 i to igm i igg,. Suprug treba da da nalaz spermograma posle 3 do 5 dana apstinencije, a ako je sve kod njega uredu vi treba da uradite hsg metoda kojom se ispituje prohodnost jajovoda,.