Molim vas da odgovorite na moje pitanje, u nalaz urinokulturi pronagena ja esherichia colli hemolytica, doktor mi ja dao antibiotik citeral pijem 2 doza, primetila sam na povrsinu vagine malo beli talog i pretpostavljam da ja candida, koja je otchekivana pri koristenje antibiotke duze vreme (pre neko vreme pre terapije i diagnoze e. Colli primetila sam candidu i lekovala sam je na svoju ruku za canesten krem za vaginalnu upotrebu povukla se tada) interesuj me dali dok pijem antibiotk mogu upotrebljavati canesten vaginalni krem? Dali mogu preneti esherichia na mog partnera (pre infekcije ni smo koristili kondom) i dali tokom terapije mogu imati sex (naravno sa kondom) ili trebam apstinirati dok terapija trae htela bi i da uradim ginikoloski pregled - bris, pa kad je pogodno vreme za to, kolkiko dana nakon terapije sa antibiotik?

    Odgovoreno: 05. 10. 2009.
    • Poštovana,
      U toku antibiotske terapije može se pojaviti kandidijaza,. Uzmite caneste 3 vag i tri noći aplicirajte u vaginu po jednu vaginaletu,. E. Koli nije polno prenosiva bakterijas i miožete imati odnose,. Vaginalni sekret se uzima uvek kada imate smetnje,.