Moje poštovanje. Čitam vaš sajt uvek kad imam vremena jer ima dosta toga korisnog. Imam jedan problem. Pre 5 godina na pregledu mi je nađena promena na grliću. Onda je papa test rekao 2. Grupa. A sada kad sam rodila drugo dete doktor kaže 3. A grupa. Promena je velika. Radila sam briseve vagine i cerviksa i nađena je bakterija u brisu vagine. Dobila sam terapiju. Mene zanima da li mogu slučajno da zarazik svoje ukućane i da li se tu možda još nešto krije? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Papa iii a je gotovo uvek upalnog porekla i treba lećiti infekciju rodnice,. Ako infekcija nije iz grupe polno prenosivih bolesti nije opasno po vašu porodicu,. Nakon terapije ponoviti papa bris i ako je nalaz ii grupa pristupiti lečenju ranice laserom, ekt, radiotalasima, azotnim oksidulom i sl.