Postovani dr. Todoroviću, uradila sam tripl test u 15 nedelji trudnoće i obe doktorke su mi rekle da je test dobar ali ja sam i dalje zabrinuta. Prva trudnoća je spontani u 2. Mesecu, pa sam rodila zdravu devojčicu (tada nije bilo nikakvih testova samo ultraz) , pa sam u 7. Mesecu imala fetus mortus zbog gubitka plodove vode, dabltest je bio loš, neuspela amniocenteza a rezultat kordocenteze je bio zdrava devojčica. Rezultati su sledeći: afp 22, 4iu/ml 0, 98 corr. Mom; ue3 1, 25 ng/ml 1, 08 corr. Mom; hcg 23200mlu/ml 074 corr. Mom. Tr. 21 risk at term 1: 6535; age risk 1: 1098 the corrected mom afp (0, 98) is located in the low risk area for neural tobe defects: the calculated risk for trisomy 18 is manje 1: 10000, which indicares a low risk. Obe doktorke su mi rekle da je to u redu i da nema potrebe za amnioc, radili smo i genetiku sve je u redu. Da li treba da uradim i neki bolji ultrazvuk. Molim vas za odgovor i misljemnje. Neizmerno zahvalna na odgovoru ana

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Greška je napravljena jer se tripl test radi od 16 do 18 nedelje trudnoće,. Srednje vrednosti su u granici normale i mislim da ne treba da radite amniocentezu,. U 22 nedelji dio 24 nedelje uradite ekspertni ultrazvuk i pregled srca ploda a u 28 3 d ili 4 d ultrazvuk.