Molim vas za brz odgovor!!! Da li je hsg bolna metoda sa lokalnom anestezijom? Ginekolozi savetuju odnose odmah posle snimanja, već pri prvoj ovulaciji, jer je navodno tada prohodnost velika i mnoge trudnoće su zabeležene baš u periodu posle snimanja. Zanima me da li se prave neki rezovi na materici prilikom ubacivanja katetera? Koliki je procenat uspeha kod zaceca nakon hsg – a? Nakon toga, radice mi inseminaciju. Napominjem da nisam radjala, niti imala bilo kakvu intervenciju. Bas nista i zato sam malo uplasena i radoznala, a i nestrpljiva u vezi odgovora. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Veoma jednostavna metoda, ne prave se nikakvi rezovi u materici, aplicira se kateter kroz cervikalni kanal i kroz njega se ubrizga kontrast, veoma jednostavna a dragocena metoda ispitivanja prohodnosti jajovoda,. Moguća je i trudnoća nakon hsg a ali u malom procentu slučajeva,.